Oké, ik las maar twee boeken in april, maar wát een aanraders! In deze boekentips blog vertel ik er graag meer over!
Meivakantie vibes
It’s the season dat de weken voorbij vlíégen! Sjonge, je knippert een keer met je ogen en dat was april alweer… Zo ging het hier in ieder geval wel afgelopen maand, want het was een hele drukke op allerlei vlakken. Met als kers op de taart onze vakantie naar Denemarken, maar daarvoor ook nog een weekendje naar Friesland en dat betekende, in combinatie met een volle werkagenda, dat het lezen ergens onderaan de prioriteitenlijst belandde. Ik las in april twee boeken: vette aanraders, maar stiekem hoop ik de schade deze maand wel weer in te halen :) Ik vertel je graag meer!
De weg naar huis
Net op het moment dat haar huwelijk op de klippen dreigt te lopen krijgt Jolene, een helikopterpiloot bij de Nationale Garde van het Amerikaanse leger, bericht dat ze uitgezonden wordt. Ze moet haar twee dochters en onder spanning staande huwelijk achterlaten en vertrekt voor een jaar naar Irak. Haar man Michael, die al weinig begrip had voor Jolenes toewijding aan het leger, blijft achter en moet als drukbezette advocaat de zorg dragen voor de kinderen. Een zaak waarbij hij een ex-militair met PTSS moet verdedigen zorgt langzaam voor meer begrip bij Michael en hij ziet in dat hij zijn rol als echtgenoot en vader lange tijd heeft verwaarloosd. Wanneer Jolenes helikopter neerstort tijdens een missie keert ze eerder dan gepland terug bij haar gezin. Ze moet haar draai weer vinden in het gezinsleven terwijl ze probeert te herstellen van wat ze heeft meegemaakt. Lukt het Michael om Jolenes vertrouwen terug te winnen en haar te helpen met het verwerken van de gebeurtenissen in Irak?
We zitten wel helemaal in de Kristin Hannah vibes de laatste maanden en dan kom ik wéér een titel tegen die ik nog niet heb gelezen, dus je snapt wat ik aanklik. De weg naar huis is wederom een ontroerend verhaal, over helikopterpilote Jolene, die zwaar in de kreukels terugkeert bij haar gezin. Het gezin dat worstelde tijdens haar afwezigheid en toch een bepaalde vorm vond om door te gaan. En de relatieproblemen die een andere dimensie krijgen door alle gebeurtenissen. Ik vond het weer een meeslepend verhaal, de emoties vlogen alle kanten op maar ik kon het amper wegleggen. Weer een aanrader!
Noodlanding
In Noodlanding, het tweede deel in de populaire Vlucht-serie van Madelein Kerseboom, leidt copiloot Roxan een avontuurlijk leven en daar geniet ze met volle teugen van. Als ze tijdens een vlucht door een heftig incident plotseling een tussenlanding uit moet voeren, verandert alles in één klap. Roxan houdt haar hoofd koel en brengt iedereen in veiligheid, maar de impact van het incident blijkt groter dan ze had gedacht… en ze raakt alle grip op haar leven kwijt. In de hoop de oude Roxan terug te vinden stort ze zich vol overgave in het nachtleven. Ze is van plan om voorlopig alleen maar te feesten en precies te doen waar ze zin in heeft, maar dan wordt ze halsoverkop verliefd. Lukt het Roxan om haar problemen onder ogen te komen en de muur die ze om zich heeft opgetrokken af te breken?
Volgens mij las ik in 2023 het eerste deel van de Vlucht serie. Toen ik een makkelijk leesbaar boek zocht voor tijdens onze vakantie in Denemarken, stuitte ik op Noodlanding. Wat heerlijk leesbaar, fijne schrijfstijl en ik heb tot diep in de nacht gelezen. Spannend, grappig en niet voorspelbaar: ik kon het amper wegleggen. Niet zo slim, want de kinderen waren vroeg wakker ’s ochtends, maar ach het is vakantie. Dit is zeker een aanrader voor als je zelf nog op vakantie gaat!
Heb je misschien meer leuke boekentips? Ik lees graag je reactie in de comments of op Facebook of Instagram!
Affiliate: disclaimer
Geef een reactie